RSS:   Články

Nákup stavebnin na internetu – na co si dát pozor

Žádný komentář

Víme, jak je v nynější době náročné vybrat vhodného dodavatele stavebního materiálu. Kde kdo nabízí super, hyper, giga slevy, zaručeně nejnižší ceny a podobné marketingové fígle. Ale co se za nimi skrývá? Rádi bychom Vám, našim (i potencionálním) zákazníkům, dali pár obecných rad a tipů, jak dobře a spolehlivě nakoupit stavebniny na internetu.

Spolehlivý prodejce

Hledejte prověřeného a stabilního partnera pro Váš nákup se zkušenostmi, tradicí a hlavně s tisíci spokojenými zákazníky. Spustit internetový obchod je v dnešní době velice snadné, dá se to i do 24 hodin a za provozem takovéhoto eshopu se může skrývat nudící se teenager nebo žena na mateřské dovolené (opravdu, toto je realita) fungujícím v kuchyni svého 2+kk.
Naše internetové stavebniny StavbaOnline.cz fungují pátým rokem, a proto jsme spolehlivý a prověřený prodejce se silným zázemím. Najdete nás denně v naší kanceláři v Brně a jsme Vám nablízku i v podobě 40 smluvních skladů po celé ČR, kde můžete Vámi zakoupený materiál vyzvednout. Jsme také členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK), což je sdružení firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Naší prioritou je spokojený zákazník a snažíme se pro to dělat maximum. I díky tomuto přístupu jsme obdrželi certifikát „Ověřeno zákazníky“ od nezávislého serveru Heureka.cz, který je udělován na základě hodnocení samotných zákazníků. Můžete si zde přečíst hodnocení lidí, kteří již u nás stavebniny nakoupili.

Přehlednost nabídky a podmínek

Vždy se dobře informujte o nabídkách a obchodních podmínkách prodejců. Ne vždy je zdánlivě „nejvýhodnější“ nabídka opravdu ta nejvýhodnější. Často najdete skryté příplatky a různé doplňující podmínky proč a za jakých okolností je nabízená cena platná. Častou praxí v některých eshopech se stavebninami je uvedení ceny produktu, která se zdá být na první pohled bezkonkurenční. Ale na druhý, někde na třetí pohled, někdy bohužel až po objednání zjistíte, že ona zázračná cena je platná jen při odběru celé palety, kamionu či většího množství, které se rovná postavení dvou a více „průměrných“ rodinných domů o velikosti menšího zámku.

V našem eshopu StavbaOnline.cz vždy víte, za jakých podmínek nakupujete. Všechny ceny na našem eshopu jsou uvedeny i při minimálním odběru, tedy pokud budete potřebovat třeba i jen jedno balení, nemusíte se obávat nějakých dalších příplatků apod. Vyjímkou jsou produkty střešních tašek, kde z důvodu rozdílnosti cen lišících se okres od okresu, Vám vyhotovíme přesnou kalkulaci dle počtu kusů, místa dodání apod.

Ceny

Velmi pečlivě sledujte a porovnávejte ceny a nabídky jednotlivých prodejců. Mnohdy se setkáte s eshopem, kde vidíte ceny bez DPH, popřípadě velkým písmem uvedené ceny bez DPH a někde dobře skrytá poznámku, že cena je bez DPH. Tuto skutečnost bohužel poznáte až při odeslání objednávky. V poslední době se také vyskytují nové „chytáky“ v podobě cen uvedených za neúplná balení či jednotky. Příklad: 1m2 fasádního polystyrenu jsou obvykle 2 ks desek, kde každá má 0,5 m2. Cena tedy není uvedena za 1m2, ale za jednu desku a výsledná cena se zdá neuvěřitelně nižší oproti konkurenci, ovšem není tomu tak – uvedená cena je v podstatě poloviční, protože neodpovídá ceně za 1m2, jak bývá obvyklé.

Nebo u zmíněných polystyrenů někteří prodejci uvedou v položce, že se jedná o podlahový polystyren „EPS 100 Z“, ale neuvedou od jakého výrobce tento polystyren je. Takže Vy nevíte, jaký materiál obdržíte. Často se jedná o materiály a produkty pocházející od nepříliš kvalitních výrobců a po použití těchto produktů na Vašem domu či při rekonstrukci pochopíte, proč vlastně byly za tak výhodnou cenu.

Často se můžete setkat s velice výhodnou cenou např.  za izolační vaty, polystyren apod. Ovšem jedná se o nabídku realizačních firem, které se specializují na velké odběry a eshop spustili jen proto, že je to přece tak snadné a má jej i Franta ze sousedství. A pokud vy jako zákazník potřebujete například jen 50m2, tak k této velmi výhodné ceně prodejce připočítá „manipulační“ přirážku či vyšší cenu za dopravu a rázem se tato, dříve velmi lákavá nabídka, stává průměrnou či dražší oproti nabídkám, které se zdály méně výhodné.

V našem eshopu jsou všechny ceny uvedeny VČETNĚ DPH! Všechny ceny jsou platné při osobním odběru z kteréhokoliv ze 40 smluvních skladů po celé ČR. Odeberete-li si materiál ze skladu, je tedy tato cena koncová. Uvedené ceny jsou platné při odběru i jen jednoho balení, tedy nejsou stanoveny žádné limity minimálního odběru (pouze musí být odebráno jedno celé balení, tedy pokud je v balení např. 5m2 polystyrenu, není možné koupit třeba jen 3m2). Naopak při větších objemech Vám můžeme ceny vylepšit a při určitém množství je doprava zdarma (vždy uvedeno u daného materiálu). V našem eshopu StavbaOnline.cz vždy u každého produktu uvádíme i dodavatele či výrobce, tedy přesně víte, co nakupujete a jaký materiál obdržíte.

Internet je džungle a internetových obchodů je jako much. To platí i pro internetové stavebniny. Není lehké si vybrat ty, které splní mé, tvé, vaše požadavky. Ale nezoufejte, stačí se řídit zdravým rozumem (a našimi radami) a nákupem stavebního materiálu přes internet můžete ušetřit nemalé finanční prostředky, které budete moci využít na důležité investice (např. kompletní obměna šatníku Vaší drahé polovičky :-) )Komentáře k Nákup stavebnin na internetu – na co si dát pozor

2014 Web NetSynergy a.s. pohání WordPress.


Partneři: Monitorování PC, VPD Hranice - Eshop, Škola v přírodě, Kočárky, Jak vytvořit www